Jak Cię widzą tak Cię piszą, czyli czy zdjęcie w CV to element konieczny

Word wersja 30 dniowa Możliwość komentowania Jak Cię widzą tak Cię piszą, czyli czy zdjęcie w CV to element konieczny została wyłączona 2347
Jak Cię widzą tak Cię piszą, czyli czy zdjęcie w CV to element konieczny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

zdjęcie w CV to element koniecznyOdpowiedź na pytanie czy zamieszczać zdjęcie w CV wydaje się być banalna – oczywiście, że tak. Zaskoczę Cię. Nie zawsze jest to element nie tylko konieczny, ale i pożądany. Nieodpowiednim zdjęciem jesteśmy w stanie zniechęcić potencjalnego pracodawcę.
Rekruterzy alarmują, że często otrzymują CV zawierające zdjęcie z wakacji, w skąpym stroju czy niechlujną fryzurą. Jasno podkreślają, że wolą nie otrzymywać zdjęcia osoby starającej się o wybrane stanowisko niż z góry uprzedzać się do osoby, która właśnie takie nieodpowiednie zdjęcie przesłała.
Jeżeli masz wątpliwości czy powinieneś przesyłać swoje zdjęcie osobie rekrutującej czy też nie, odpowiedź brzmi NIE! Nie przesyłaj zdjęcia sprzed lat, z szalonych wakacji czy imprezy rodzinnej. Jeżeli chcesz je przesłać wybierz zdjęcie profesjonalne, na którym wyglądasz po prostu dobrze, atrakcyjnie. Pamiętaj, że rekruterzy to tylko ludzie, którzy, jak my wszyscy, oceniają innych po wyglądzie.
Zdjęcie w CV nie jest warunkiem niezbędnym, jeżeli tylko potencjalny pracodawca nie prosi o nie w ofercie pracy. Spróbuj postawić się w jego sytuacji – czy wybrałbyś siebie jako kandydata na oferowane stanowisko pracy gdybyś otrzymał swój życiorys z TAKIM zdjęciem? Jeśli nie jesteś pewna/y to może warto zasięgnąć opinii osoby Ci bliskiej, którą poproś o obiektywizm? Szczególnie, jeżeli na pracy w tej konkretnej firmie bardzo Ci zależy.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top