List motywacyjny

Microsoft word wersja próbna Możliwość komentowania List motywacyjny została wyłączona 40
List motywacyjny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kiedy staramy się o zatrudnienie, początkowym zadaniem, jakie przed nami stoi, będzie wykonanie swojego CV oraz listu motywacyjnego.

Kiedy staramy się o zatrudnienie, początkową sprawą, którą powinniśmy się zainteresować, będzie napisanie CV oraz listu motywacyjnego. Pomimo swoich niepozornych rozmiarów – zazwyczaj zajmują nie więcej niż jedną stronę – dokumenty te mają istotny wpływ na otrzymanie pracy. To głównie od nich zależy, czy zdecyduje się pracodawca zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną.

CV to curriculum vitae. Krótko mówiąc, po polsku to oznacza życiorys. Zawarte są w nim najważniejsze informacje na temat naszego życia umieszczane podług pewnej struktury. Zamieszczone tam są różne informacje: przebieg pracy, dane osobowe, preferencje osobiste, dotychczasowe doświadczenia. Curriculum Vitae pisać można według kilku układów: układu funkcjonalnego, chronologicznego czy celowego. Dziś łatwo odnaleźć liczne wzory cv, przykładowo w internecie.

Również list motywacyjny jest (niemal zawsze) podaniem o pracę. Pisze się również takie podania o podwyżkę albo awans. Taki list także może być określany jako list intencyjny. List motywacyjny jest na ogół wymagany przez pracodawców (nie licząc CV). List motywacyjny powinien zostać napisany na podstawie tego układu: nagłówek, wstęp, rozwinięcie, zakończenie.

Pisząc CV bądź list motywacyjny trzeba koniecznie pilnować ich staranności. Błędy nie mogą wystąpić. Jeśli tego nie dopilnujemy znacznie obniżą się szanse zatrudnienia. To naprawdę daje do myślenia.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top