Najbardziej pożądane kompetencje pracowników 2016

Microsoft word wersja próbna 1 komentarz do Najbardziej pożądane kompetencje pracowników 2016 203
Najbardziej pożądane kompetencje pracowników 2016
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najbardziej pożądane kompetencje pracownikówZ roku na rok zmieniają się wymagania pracodawców, ale również kompetencje i umiejętności pracowników. Jakie wymagania stawiają nam pracodawcy w nowym roku?
Zacznijmy od weryfikacji kompetencji. Pamiętajmy, że coraz częściej potencjalni pracodawcy weryfikują kompetencje pracowników na podstawie testów, casusów oraz rozmów. Nie warto zatem wpisywać do życiorysu kompetencji, których zwyczajnie nie posiadamy.
Na pierwszym miejscu plasuje się pomysłowość i umiejętność abstrakcyjnego myślenia. Wobec panującej konkurencji, która powiększa się z dnia na dzień pracodawca szuka osób, które będą potrafiły odnaleźć się w każdej sytuacji i które będą w stanie przygotować się na każdy możliwy scenariusz. Potrafisz zaplanować różne scenariusze? Gratulacje! Jesteś w nielicznej grupie 24% Polaków!
Kolejną bardzo pożądaną cechą jest umiejętność natychmiastowego rozwiązywania problemów, szukania najlepszych rozwiązań w sytuacjach kryzysowych. Jeśli potrafisz każdą sytuację obrócić na korzyść firmy i znaleźć wyjście z każdej, nawet bardzo trudnej sytuacji nie będziesz miał problemu z podjęciem nowej pracy.
Bardzo ważna jest też umiejętność wykorzystywania nowych technologii w biznesie. Nie bez znaczenia pozostaje również znajomość social media, które potrafią zdziałać cuda i stały się bardzo ważnym elementem konkurencji.
Jeśli posiadasz ww. umiejętności jesteś pożądanym pracownikiem. Może warto to wykorzystać?

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top