Najczęstsze błędy w CV

Word wersja 30 dniowa 1 komentarz do Najczęstsze błędy w CV 279
Najczęstsze błędy w CV
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najczęstsze błędy w CVSzukając pracy staramy si dopracować nasze CV jak najbardziej. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Czy istnieje idealne CV?
Najczęstszym błędem w życiorysie jest… jego długość. Rekruterzy podkreślają, że CV powinno zajmować maksymalnie dwie strony A4. Niewiele? Wystarczająco aby zorientować się czy kandydat spełnia warunki konieczne na wybranym stanowisku. Poza tym naszego potencjalnego pracodawcy nie interesuje to, że 10 lat temu byliśmy pomocą kuchenną jeżeli ubiegamy się o stanowisko specjalisty ds. marketingu.
Kolejnym błędem jest… zdjęcie. Jeżeli chcesz przesłać zdjęcie z wakacji bądź uroczystości rodzinnej, po prostu je usuń. Rekruter jest człowiekiem, dla którego liczy się pierwsze wrażenie. Dobrego wrażenia z pewnością nie zrobi roznegliżowane zdjęcie z plaży.
W CV istotna jest czytelność. Postaraj się o maksymalizację tego warunku. Nie używaj wymyślnych czcionek, zwiększ odrobinę interlinię, wybolduj najważniejsze punkty. Pamiętaj, że w najlepszym wypadku Twoje CV jest jednym z kilkunastu, a zazwyczaj kilkudziesięciu, które będzie trzymał w ręce pracodawca.
Tych kilka wskazówek sprawi, że znacznie częściej będziesz zapraszany na rozmowy kwalifikacyjne. Czasami drobny szczegół może zaważyć na decyzji o zaproszeniu Cię na rozmowę kwalifikacyjną. Życiorys musi być dopracowany w najmniejszym szczególe. I pamiętaj, w formie elektronicznej najlepiej go przesłać w formacie .pdf. Powodzenia!

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top