Organizowanie szkoleń

Word wersja 30 dniowa Możliwość komentowania Organizowanie szkoleń została wyłączona 9
Organizowanie szkoleń
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szkolenia pełnią bardzo ważną role nie tylko w podnoszeniu konkurencyjności przedsiębiorstwa, ale także w ocenie konkurencyjności zasobów ludzkich w obrębie całej gospodarki. Wykwalifikowana kadra stanowi klucz do sukcesu firmy. Może ona nie tylko dobrze wykonywać swoją pracę, ale także reagować elastycznie na zmiany zachodzące w otoczeniu podejmować skuteczne i rentowne decyzje. Dzięki temu prowadzona działalność gospodarcza przynosi same sukcesy. Bardzo ważne jest, aby osoby zatrudniane na danym stanowisku posiadały odpowiednie predyspozycje do tego. Nie chodzi tutaj o wykształcenie ani doświadczenie, lecz o ich zdolności w danym kierunku. Osoba, która nigdy nie była dobra w językach obcych nie prowadzi sobie na stanowisku wymagającym ciągłych kontaktów z kontrahentami zagranicznymi pomimo zainwestowania w szkolenia dużej liczby środków. Podobnie będzie wyglądała sytuacja, gdy zatrudnimy na stanowisku informatyka osobę która z trudem potrafi zainstalować aplikację MS Office i nie rozumie sposobu funkcjonowania sprzętu komputerowego. W przypadku takich osób nawet najlepsi trenerzy mogą nie zdziała cudów. Dlatego tez predyspozycje powinny odgrywać kluczową rolę. Kolejnym ważnym czynnikiem jest oczywiści wykształcenie oraz doświadczenie. Osoby o ugruntowanej wiedzy z danego zakresu będą miały możliwość szybszego wdrożenia się w stanowisko pracy, a także będą sprawniej wykonywać powierzone im obowiązki.

Nawet jeżeli pracownik posiada doświadczenie zawodowe, pracodawca powinien pomyśleć o jego rozwoju. Zdobywanie nowych kwalifikacji oraz rozwój pod okiem coatcha pozwoli na pełne zaangażowanie się w wykonywane działania oraz będzie stymulowało do efektywnej pracy. Szkolenia są bardzo ważne w przypadku rozszerzenia działalności firmy lub wprowadzeniu nowych systemów. Nawet zmiana aplikacji z Microsoft Office 2003 na 2007 powinna być poprzedzona odpowiednimi szkoleniami. To pracodawcy powinno zależeć na jak najlepszym wykonywaniu prac przez zatrudnione osoby w związku z tym na nim leżą obowiązki zorganizowania oraz opłacenia szkoleń. Wielu analityków rynku pracy zgadza się, że im lepiej wykwalifikowana kadra tym lepsza konkurencyjność firmy.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top