Powrót do byłego… pracodawcy. Warto?

Powerpoint wersja 30 dniowa 1 komentarz do Powrót do byłego… pracodawcy. Warto? 135
Powrót do byłego… pracodawcy. Warto?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

?????????????????????????????????????????????????????????Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki, mówi przysłowie. Czy zawsze się sprawdza? Czy powrót do byłej pracy może być dla nas dobry?
Według ankiety przeprowadzonej wśród pracowników, którzy przynajmniej raz wrócili do byłego pracodawcy, tylko 25% osób było zadowolonych z owych powrotów. Najczęstszymi powodami niezadowolenia było widoczne rozżalenie współpracowników oraz obawa przed zwolnieniem z pracy. Jednak powracający pracownik to cenny nabytek dla firmy. Zdobył nowe umiejętności, poznał rynek konkurencyjny „od kuchni”. Jednak myśli pracownika powracającego często krążą wokół obawy o zwolnienie. „Przecież odszedłem z firmy”, więc może dla rewanżu firma teraz zwolni mnie”. Nie musi tak być. Jeżeli wykażemy się nową wiedzą, pokażemy pełne zaangażowanie, powrót może okazać się najlepszym rozwiązaniem i być początkiem nowej, lepszej współpracy. Często jednak, wraz z upływem czasu, zapominamy dlaczego odeszliśmy z firmy… I przypominamy sobie o tym bardzo szybko podejmując ponownie współpracę. Jednak pamiętajmy, że 25% ankietowanych osób była zadowolona z powrotu do poprzedniej pracy. Wyjątek zatem potwierdza regułę. Spróbować warto, szczególnie jeśli nie mamy alternatywy.
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie. Warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, spokojnie przeanalizować sytuację i rozważnie podjąć najlepszą dla nas decyzję.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top