Praca czy studia – trudny wybór młodego człowieka

Word wersja 30 dniowa Możliwość komentowania Praca czy studia – trudny wybór młodego człowieka została wyłączona 26
Praca czy studia – trudny wybór młodego człowieka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Praca czy studiaKażdy z nas przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu studiów pomyślał chociaż raz o odłożeniu tej decyzji o rok, może dwa. W tym czasie chcemy podjąć pracę, zarobić trochę pieniędzy, zdobyć doświadczenie i przemyśleć jeszcze wybór kierunku studiów. Czy słusznie?
W Polsce studiuje ponad 2 miliony osób. Wiele z nich pracuje i studiuje jednocześnie, chociaż, przyznajmy, jest to długoterminowe wyzwanie. Nawet podejmując studia niestacjonarne oznacza to, że przez pięć dni w tygodniu będziemy pracować, a przez dwa dni pracować. Da się? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy jednak od kierunku, wymagań i od pracy. często okazuje się, że musimy popracować w weekend. Wówczas studia schodzą na drugi plan.
Warto zauważyć, że absolwent studiów wyższych poszukuje pracy średnio 10 miesięcy. To jest prawie rok! Porównując go z rówieśnikami, którzy studiów nie podjęli, jest 5 lat w le jeśli chodzi o doświadczenie zawodowe.
Nie można powiedzieć, że nie warto iść na studia. Studia kształtują człowieka, jego osobowość, uczą dorosłości. Powiecie pewnie, że praca też. Oczywiście. Ale w inny sposób. Osobiście uważam, mimo, że pracę podjęłam już na pierwszym roku studiów, że warto studiować. Suma sumarum absolwent studiów jest, a przynajmniej powinien być, wykształcony wszechstronnie.
Niewielu z nas powie, że studia do niczego mu się nie przydały, tak samo jak niewielu z nas powie, że żałuje, że jednak na studia nie poszło. Nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „studia czy praca?” Ważne aby w tym wyborze kierować się jednak rozumem.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top