Studia na kierunku technicznym – gwarancja pracy?

Powerpoint wersja 30 dniowa Możliwość komentowania Studia na kierunku technicznym – gwarancja pracy? została wyłączona 35
Studia na kierunku technicznym – gwarancja pracy?
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Studia na kierunku technicznymWedług przeprowadzonych badań studia o charakterze technicznym dają największą szansę na zdobycie dobrej pracy nie tylko po ich ukończeniu, ale również podczas ich trwania. Uczelnie, które są najbardziej cenione przez pracodawców to Politechnika Warszawska oraz Politechnika Gdańska.
Największym powodzeniem cieszą się niezmiennie kierunki o profilu humanistycznym. Dlaczego? Jest to zagadka, której nie da się wytłumaczyć. Od kilku lat wszystkie raporty mówią o tym, że najłatwiej jest znaleźć pracę osobom, które ukończyły studia na kierunkach technicznych. Pierwsze miejsce zajmuje kierunek zarządzanie i marketing, tuż za nim znajduje się ekonomia, mechanika, finanse, transport i energetyka.
Wybierając kierunek studiów warto zrobić rozeznanie. Nie kierujmy się panującymi kilka lat temu trendami, rozpoznajmy nie tylko własne predyspozycje, ale również obecny rynek pracy. Warto posiłkować się również publikowanymi prognozami zapotrzebowania na specjalistów w konkretnych branżach. Warto to uczynić – spójrzmy jak wiele młodych wykształconych osób podejmuje pracę poniżej kwalifikacji. Moment wyboru studiów to moment kluczowy dla naszej przyszłości.
Oczywiście nikt nie da nam gwarancji, ze po ukończeniu danego typu studiów otrzymamy pracę zgodną z naszym wykształceniem oraz dobrze płatną, ale szanse te można zwiększyć dzięki trafnemu wyborowi studiów.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top