Warszawski rynek pracy w 2016 roku – perspektywy

Microsoft word wersja próbna Możliwość komentowania Warszawski rynek pracy w 2016 roku – perspektywy została wyłączona 113
Warszawski rynek pracy w 2016 roku – perspektywy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Warszawski rynek pracy w 2016 rokuWarszawski rynek pracy zmienia się dynamicznie. Jest największym ośrodkiem zatrudnienia od wielu lat. Wpływa na to nie tylko centralne położenie stolicy, ale również wielość firm zlokalizowanych w tym mieście. To właśnie tutaj liczba osób bezrobotnych pozostaje na najniższym poziomie biorąc pod uwagę inne, duże miasta Polski.
W 2016 roku najwięcej ofert pracy znajdą dla siebie handlowcy, konsultanci i sprzedawcy. Branża handlowo-usługowa nieustannie kwitnie i nie zapowiada się, aby ten trend przestał się rozwijać.
Warszawa jako jedno z nielicznych miast chętnie przyjmuje do pracy obcokrajowców. Najwięcej pracowników spoza naszego kraju przybywa tu z Ukrainy, Chin, Wietnamu, Białorusi i Turcji.
Wynagrodzenie w Warszawie jest średnio o dwadzieścia procent wyższe niż w innych, nawet dużych miastach. Nie zapominajmy jednak o wysokich kosztach utrzymania w stolicy. Warszawiacy wcale nie mają tak łatwo jak myślą niektórzy z nas. Wyjście na obiad to minimum 30 zł, a średni koszt zwykłej latte to koszt 12 zł. Ceny jednak nie odstraszają mieszkańców, którzy nieustannie kupują. Stąd zapotrzebowanie na wspomniane na początku zawody.
Prawdą jest, że w Warszawie dość łatwo podjąć pracę, lecz konkurencja jest również bardzo duża. Rynek pracy wciąż jest zasypany osobami, których oczekiwania finansowe kształtują się na niskim poziomie 2000 zł. Przypomnijmy, że utrzymanie osoby, która prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe to ok. 3500 zł.
Warszawa, jak każde duże miasto, to miejsce dające ogromne możliwości, ale również w którym można łatwo zatracić swoje wartości, ideały czy marzenia. Wszystko zależy od ludzi, od nas, od naszej woli i determinacji.

Inne wpisy o pożyczkach:

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top