Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Powerpoint wersja próbna Możliwość komentowania Windykacja sądowa i windykacja polubowna została wyłączona 77
Windykacja sądowa i windykacja polubowna
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Skuteczne rodzaje windykacji

Bardzo często wiele sporów, wynikających na przykład z zadłużenia, kończy się w sądzie. Nie musi tak być, ponieważ istnieje jeszcze kilka innych dróg do zakończenia sprawy.

Pierwszym takim krokiem jest windykacja polubowna. Polega ona po prostu na łatwiejszym i bardziej spokojnym, właśnie polubownym, zakończeniu sporu o dług. Zazwyczaj obie strony, dłużnik oraz wierzyciel, dążą właśnie do tego punktu. W skrócie polega on na zaciągnięciu nowej pożyczki od firmy windykacyjnej, która pozwala w ten sposób spłacić, choćby częściowo, stary dług.

Jeśli jednak dłużnik nie skorzysta z tej ścieżki, pozostaje inna droga. Windykacja sądowa polega na tym, że sprawa straty długu zostaje skierowana przez wierzyciela do stosownego sądu. W toku sprawy sąd może wydać nakaz spłaty lub wyrok, z takim wyrokiem można skierować się z kolei do komornika. Należy się jednak liczyć z tym, że często spłacenie długu może nie zostać zrealizowane od razu, ale w nieco dłuższym okresie, więc wskazana jest cierpliwość.

Author

Related Articles

2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone © Zabrania ona zmieniać, kopiować i w jakikolwiek sposób wykorzystywać artykułów bez zgody autora.

Search

Back to Top